Партизан ја порази Црвен Ѕвезда, но делиите го украдоа пехарот

Партизан ја победи Црвена Ѕвезда со резултат 95:87, со што стигна до шампионскиот трофеј, со резултат на победи над Ѕвезда 3:1.По синоќешниот триумф на Партизан во салата пионир, дојде до пропуст на организаторот.
Делиите, навивачите на поразената Црвена Ѕвезда, спејаа да го украдат пехарот од теренот и да го понесат со себе на трибините.

Во недостиг на трофеј, на играчите на Партизан им беа доделени само медали, а нов трофеј ќе им биде доделен наскор, бидејќи во целата мешаница делиите успејаа да го скршат трофејот кој првично беше наменет како награда на новиот шампион.
Долгото жолчно ривалство помеѓу Партизан и Црвена Ѕвезда ескалира на последниот натпревар, каде дојде до голема тепачка помеѓу играчите и навивачите на двата клуба.
По синоќешниот триумф на Партизан во салата пионир, дојде до пропуст на организаторот.
Делиите, навивачите на поразената Црвена Ѕвезда, спе

Пронајдете не на следниве мрежи: