Партизан се откажува од финалето во плеј-офот?

По сериозниот инцидент и огромните казни за клубот, црно-белите како опција го разгледуваат и целосното повлекување од понатамошното натпреварување.Кошаркарите на Партизан како и останатите луѓе од клубот се огорчени од последните случувања, но и од казните кои им ги изрече директорот на Српската кошаркарска федерација.
Тренерот на црно-белите, Душко Вујошевиќ, изјави дека е многу веројатно Партизан повеќе да не игра во плеј-офот воопшто. Тој е незадоволен што неколку играчи се суспендирани и што целиот клуб е казнет со екстремно висока парична казна, но најмногу го боли тоа што треба да играат во гости кај Црвена Ѕвезда без своја публика.

 
Вујошевиќ изјави дека клубот не сака да добие титула на ваков начин, и дека кој и да ја добие, тие нема да ја признаат. Тој и ги обвини навивачите на Црвена Ѕвезда кои се на високи положби во општеството дека се одговорни за тензиите создадени помеѓу двата клуба.
Конечната одлука околу тоа дали партизан ќе продолжи да се натпреварува ќе се дознае денес попладне.Кошаркарите на Партизан како и останатите луѓе од клубот се огорчени од последните случувања, но и од казните кои им ги изрече дире

Пронајдете не на следниве мрежи: