Павел Атман се врати во Русија: „Немав избор, морав да заминам“

Павел Атман преку социјалната мрежа Фејсбук и официјално потврди дека заминал од Металург. Тој од минатата сабота е заедно со своето семејство во РусијаДраги пријатели, соработници и навивачи. Сакам да ви изразам огромна благодарност за вашата неизмерна поддршка во изминатиот период додека бев во Металург. Навистина имав прекрасни моменти гледајќи ги прекрасните навивачи како не бодрат во постигнувањето на минатогодишниот успех, кога влеговме во осмина финалето во „Лигата на Шампионите“ и освојувањето на 1во место дома со победа над Вардар. И покрај сето тоа верувам дека знаете дека морав да си заминам од Скопје, поради фактот што од управата сеуште немам никаква исплата, ниту пак исписница – а јас како сопруг и татко треба да се грижам за моето семејство. Па така од минатата сабота веќе сум назад во мојата родна земја. Поздрав до сите вас и секое добро, Македонија ќе остане засекогаш во моите спомени“, напиша Павел Атман на својот Фејсбук профил.Драги пријатели, соработници и навивачи. Сакам да ви изразам огромна благодарност за вашата неизмерна поддршка во изминатиот период додека бев во М

Пронајдете не на следниве мрежи: