Перо Антиќ: Ќе биде тешко, но одиме силно!!!

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, во изјава за „Дневник“, вели дека на Европското Првенство во Словенија нема да биде исто како претходното во Литванија, каде забележавме одлични резултати, ќе биде многу тешко, но ветува дека ќе се даде се од себе.„Ќе дадам се од себе да забележиме што подобар резултат, уште подобар пласман отколку на ЕП во Литванија пред две години. Свесен сум дека тоа ќе биде тешко, но одиме силно“ вели Перо Антиќ во интервју за „Дневник“.
Македонската кошаркарска репрезентација ќе одигра пријателски натпревар со селекцијата на Литванија на 17. август во СРЦ „Борис Трајковски“ со почеток од 20 часот.
Извор: Дневник„Ќе дадам се од себе да забележиме што подобар резултат, уште подобар пласман отколку на ЕП во Литванија пред дв

Пронајдете не на следниве мрежи: