ПЕСНА ЗА ЗБОГУМ: Мајка во болница и пее на ќерката која е пред умирање

Loading...

Девојчето Линдзи Лауренцо (18), уште од кога имала само шест години се бори против тежок облик на леукемија и нејзината мајка на сите начини се обидувала да и ги олесни последните денови.Дека љубовта помеѓу родителот и детето е безусловна и ги руши сите граници, докажува и видеото кои се шири по интернет, а покажува срцепарателен момент во кој мајката свири на гитара и воедно и пее на својата ќерка која се бори против кобна болест.
Таа напишала прекрасна песна во која ја опишува својата ќерка како преубаво девојче кое за кратко време станало храбра и силна личност.

За жал, само неколку минути откако нејзината мајка и ја отпеала песната, Линдзи починала…
Дека љубовта помеѓу родителот и детето е безусловна и ги руши сите граници, докажува и видеото кои се шири по интернет, а покажува срцепарателен мо

loading...
Loading...