Пет годишно девојче се бори за живот, било киднапирано и силувано два дена

Девојчето се бори за живот откако нејзиниот сосед ја киднапирал и ја силувал два дена.
Грозоморното дело се случило во Њу Делхи, Индија. За бруталното дело се уште никој не  е уапсен.
Имено, девојчето го спасил некој случаен минувач, кој го слушнал нејзиното плачење и веднаш ја однел во болница.
Ова е еден од најтешките сексуални инциденти во Индија. Од полицијата јавуваат дека е покрената истрага против сторителот за силување и обид за убиство.
Пред болницата во која е хоспитализирано девојчето насобрани се многу демонстранти против овој брутален чин.Девојчето се бори за живот откако нејзиниот сосед ја киднапирал и ја силувал два дена.

Пронајдете не на следниве мрежи: