Победничка фотографија од соблекувалната на македонските ракометари!

Репрезентацијата на Македонија обезбеди пласман во следната рунда на ЕП во Полска, откако одигравме нерешено со Србија (27:27), со гол во последните секунди на Дејан Манасков.„За кого? За МАКЕДОНИЈА“, е пораката која ја испрати Филип Миркуловски на социјалните мрежи, под фотографијата, која ќе биде од историско значење за нашата репрезентација.„За кого? За МАКЕДОНИЈА“, е пораката која ја испрати Филип Миркуловски на социјалните мрежи, под фотографијата, која ќе биде од историс

Пронајдете не на следниве мрежи: