Почина актерката Маја Петрин од „Вила Марија“

Loading...

Хрватската актерка Маја Петрин почина вчера на 42 годишна возраст. Причина за смртта може да биде срцев удар, меѓутоа конечната потврда се уште се чека. На македонската јавност позната по улогите во сериите „Вила Марија“, „Забранета љубов“ и „Гордоста на Раткаеви“.
Причините за смртта се уште не се официјални, но се претпоставува дека е во прашање срцев удар, бидејќи таа преживеала еден во октомври во 2009 година.
Таа зад себе ја остави својата единствена седумнаесетгодишна ќерка. На македонската јавност позната по улогите во сериите „Вила Марија“, „Забранета љубов“ и „Гордоста на Раткаеви“

loading...
Loading...