Почина детенцето кое имаше желба да го запознае Ибрахимовиќ

Осум годишниот Хајрудин ја загуби битката со леукемијата. Неговата приказна ги преплави медиумите откако момчето посака да го запознае неговиот омилен фудбалер, Златан Ибрахимовиќ. Желбата не му се исполни.Малиот Хајрудин за загуби битката за живот, јавува Радио Сараево. Неговата сестра денес на социјалната мрежа напишала:
„Да ви кажам драги мои нашиот Буби отиде во вечна почивалиште…Засекогаш со нас“.Малиот Хајрудин за загуби битката за живот, јавува Радио Сараево. Неговата сестра денес на социјалната мрежа напишала:
„Да ви кажам д

Пронајдете не на следниве мрежи: