Почина навивач на натпреварот Македонија-Албанија

По синоќешниот натпревар помеѓу Албанија и Македонија во Скадар починало едно лице, јавуваат албанските медиуми.Како што пренесуваат тамошните медиуми, станува збор за албански навивач од Косово, а до несреќата дошло откако лицето К.Ш (64) допрел бандера под висок електричен напон.
Инаку, несреќата се случила раните утрински часови.Како што пренесуваат тамошните медиуми, станува збор за албански навивач од Косово, а до несреќата дошло откако лицето К.Ш (64) допрел бандера под

Пронајдете не на следниве мрежи: