Почина позната холивудска актерка

Некогашната холивудска филмска звезда Лорин Бекол почина во својот дом во Њујорк, на 89 годишна возраст, соопшти нејзиното семејство.Бекол која е родена во Њујорк во 1924 година не дочека да го одбележи својот 90 роденден, но ќе остане запомнета по својата долга артистичка кариера која траеше цели седум децении.
Дебитираше на 19 годишна возраст, во 1945 година,во филмот „Да се има и да се нема“ покрај тогаш прославениот Хемфри Богард. Истата година тие се венчаа, а заедно се појавија во уште три други филмови.
Актерката починала како последица на претрпениот мозочен удар.Бекол која е родена во Њујорк во 1924 година не дочека да го одбележи својот 90 роденден, но ќе остане запомнета по својата долга артистичка к

Пронајдете не на следниве мрежи: