Почна Меѓународниот младински турнир во ракомет во сала „Скопје 2015“

Со дефиле на клубовите учесници вчеравечер /13.08.2015 година/ на плоштадот во Автокоманда беше отворен петтиот по ред Меѓународен младински турнир во ракомет во сала „Скопје 2015“, што ќе се игра до 19 август.На овој ракометен турнир силите ќе ги одмерат 20 екипи од 12 клубови од Македонија, Србија и од Црна Гора, во машка и во женска конкуренција. Во овој турнир вкупно учествуваат повеќе од 300 ракометари. Натпреварите ќе се играат со спортската сала на СУГС „Кочо Рацин“ и во салата „Расадник“ во Кисела Вода.
Организатор на Меѓународниот младински турнир во ракомет во сала „Скопје 2015“ е Ракометниот клуб „Работнички“ од Скопје. Градот Скопје е покровител на турнирот и финансиски ја поддржува неговата организација со 70.000 денари.На овој ракометен турнир силите ќе ги одмерат 20 екипи од 12 клубови од Македонија, Србија и од Црна Гора, во машка и во женска конкуренција. Во ов

Пронајдете не на следниве мрежи: