Почна невремето: Еве кои градови се зафатени

Loading...

Невреме  проследено со грмежи и врнежи почнаа југозападно од Битола и според правецот на движење треба да го зафати јужниот дел на Пелагонија. Нестабилност има и во Гевгелиско.Во Скопје претпладне се очекува времето да биде нестабилно со зголемена облачност, а попладне ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд, ретки грмежи и умерен североисточен ветер.
За време на викендот ќе преовладува стабилно претежно сончево време со повисока температура.Во Скопје претпладне се очекува времето да биде нестабилно со зголемена облачност, а попладне ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд, р

loading...