Подгответе ги чадорите, следува период на нестабилно време

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека следува период на променливо и нестабилно време. Во попладневните часови со локален пороен дожд и грмежи, при што денес и утре услови за нестабилност ќе има претежно во планинските подрачја, особено на северот и истокот од земјава.Во сабота не се очекуваат врнежи, но ќе дува повремено засилен северозападен ветер кој ќе донесе осетно спуштање на дневната температура.
Пооблачно и ветровито со северен верет ќе биде и во понеделник, кога под влијание на нов влажен бран врнежи од дожд се очекуваат насекаде низ земјава.Во сабота не се очекуваат врнежи, но ќе дува повремено засилен северозападен ветер кој ќе донесе осетно спуштање на дневната температура.
П

Пронајдете не на следниве мрежи: