Подгответе вкусна фритата за вечера!

Лесно и брзо, а сите ќе го обожаваатСостојки:
една шолја домати
6 ленти сланина
8 јајца
¼ шолја павлака
½ шолја кашкавал
¼ шолја пармезан
¼ шолја сирење
Подготовка:
Сланината исечете ја на поголеми парчиња и пропржете ја на тавче додека не стане крцкава. Доматот исечете го на кришки и додадете го во тавчето, па пржете уште 3- 4 минути. Изматете ги јајцата, додадете ја павлаката и добро промешајте. Потоа додадете ги сирењата и промешајте. Сипете ја оваа мешавина во тавчето и измешајте и ставете да се пече на 180 степени околу 20 минути.
Наздравје.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Состојки:
една шолја домати
6 ленти сланина
8 јајца
¼ шолја павлака
½ шолја

Пронајдете не на следниве мрежи: