Полувреме: Македонија-Црна Гора 46-45

Македонската кошаркарска репрезентација на полувремето од првиот натпревар на Европското Првенство во Словенија против селекцијата на Црна Гора води со резултат 46-45.Во нашата селекција прва алка секако е Меккејлеб со постигнати 14 коша, понатаму следи Дамјан Стојановски со уфрлени 11 коша, Илиевски со 7, Гечевски 4 и Самарџиски 2 коша. Капитенот на нашата селекција се „разбуди“ во последните моменти од првиот дел, па така првото полувреме го заврши со уфрлени 3 поени.Во нашата селекција прва алка секако е Меккејлеб со постигнати 14 коша, понатаму следи Дамјан Стојановски со уфрлени 1

Пронајдете не на следниве мрежи: