Поранешен шеф на југословенското разузнавање ќе биде екстрадиран во Германија

Loading...

Поранешниот шеф на југословенското разузнавање Здравко Мустач најверојатно денеска ќе им биде предаден на германските власти, кои ќе го изведат пред суд под обвинение за учество во убиството на хрватскиот дисидент од поранешна Југославија, Стијепан Ѓурековиќ, близу Минхен во 1983 година, соопшти извор близок до полицијата.Според истиот извор, како што пренесуава ХИНА, Мустач ќе замине од Загреб за Минхен на еден од двата авиона, кои летаат денеска попладне за таа дестинација.Според истиот извор, како што пренесуава ХИНА, Мустач ќе замине од Загреб за Минхен на еден од двата авиона, кои летаат денеска попладне за таа дес

loading...
Loading...