Познат актер си ја убил сопругата

Американскиот актер Мајкл Џејс се јавил во полицијата во Лос Анџелес, тврдејќи дека ја застрелал неговата сопруга.По ваквото признание полицијата го провела 49-годишниот Џејс под обвинение за убиство на сопругата Ејприл.
Безживотното тело на Ејприл Џејс било пронајдено во нивниот семеен дом во Лос Анџелес. Во куќата е пронајден и пиштол, за кој се претпоставува дека е оружјето со кое е извршено убиството.
Полицијата информира дека во тек е истрага со цел да се утврдат мотивите за убиството.
Џејс стана познат по уулогата на полицискиот офицер Џулијан Лоу во научно-фантастичната драма „The Shield“. Покрај ова има настапувано и во филмовите „Division III: Football's Finest“, „Форест Гамп“ и „Тајсон“.
По ваквото признание полицијата го провела 49-годишниот Џејс под обвинение за убиство на сопругата Ејприл.
Безживотното тело на Ејприл Џејс

Пронајдете не на следниве мрежи: