Познати се составите за натпреварот Металург – Ла Риоха

Ракометарите на Металург во клучниот меч во оваа фаза од натпреварување влегуваат со максимален мотив за победа и конечно во шестото коло да се стигне до првиот триумф со кој се задржуваат шансите за влез меѓу четирите најдобри во групата.Натпреварот помеѓу Металург и Ла Риоха се игра вечерва со почеток од 19 часот во арената „Борис Трајковски“, а тренерите на двете екипи се одлучиле за следните состави:
Металург: Митревски, Мисовски, Димовски, Џукиќ, Георгиевски, Јоновски, Кукоски, Манасков, В.Маркоски, Н.Маркоски, Миркуловски, Мојсовски, Ојлески, Нелоски, Талески и Вугринец.
Натурхаус ла Риоха: А.Агинагалде, Качеда Гонзалез, Ајлерт, Фернандез Перез, Гарабаја Аренас, Гарсија, Гомез, Гонкалвес, Хименез, Гарсија Рубио, Рокас, Родригез Алварез, Ромеро, Санчез Мигалон, Стенмалм и Виго.Натпреварот помеѓу Металург и Ла Риоха се игра вечерва со почеток од 19 часот во арената „Борис Трајковски“, а тренерите на двете екипи

Пронајдете не на следниве мрежи: