Познато името и презимето на момчето кое влета на теренот

Loading...

Во текот на вчерашниот ден главна вест низ сите светски медиуми беше дуелот од УЕФА Суперкупот, судир на гигантите Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, настан што беше пренесуван во 216 земји од светот од страна на 280 телевизиски станици.Во текот на вчерашниот ден главна вест низ сите светски медиуми беше дуелот од УЕФА Суперкупот, судир на гигантите Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, настан што беше пренесуван во 216 земји од светот од страна на 280 телевизиски станици.
На самиот крај на натпреварот се случи помал инцидент, при што 19-годишниот Антониј Тентов скокна од трибината на теренот и претрча од Северна трибина до југозападниот дел на стадионот за да ги поздрави навивачите на славеничкиот тим, Реал Мадрид.Во текот на вчерашниот ден главна вест низ сите светски медиуми беше дуелот од УЕФА Суперкупот, судир на гигантите Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед

loading...
Loading...