Прегазен маж во Велес- попладнево тешка несреќа

Loading...

Шеесетгодишен велешанец е повреден денеска во сообраќајка во центарот на Велес. Сообраќајната незгода, како што информираат од СВР Велес, се случила денеска во 12 часот и 30 минути на улицата „8ми Септември“ во центарот на Велес кога патнички автомобил марка „Фолксваген поло“ со велешки регистарски ознаки управуван од 66-годишниот С.Т. удрил во пешакот – шеесетгодишниот М.К. од Велес.
Како што појасни портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски, повредениот бил пренесен во велешката Општа болница каде по укажаната медицинска помош е задржан на обсервација.
Увид на местотот на настанот извршила екипа од СВР Велес.
Од велешката ЈЗУ Општа болница за МИА информираа дека повредениот е без сериозни повреди, но за секој случај лекарот кој го прегледал согласно медицинските правила одредил опсервација на пациентот и тој е задржан во болницата.  Сообраќајната незгода, како што информираат од СВР Велес, се случила денеска во 12 часот и 30 минути на улицата „8ми Септември“ во цент

loading...
Loading...