Претепан германски геј – активист во Белград!

Loading...

За бруталниот напад на германскиот државјанин во Белград, осомничен е 22 – годишниот С.В. од Белград. Вчера се уапсени три лица, осомничени за напад на 26 – годишниот германски државјанин Д.Х. кој дошол во Белград, за да учествува на геј – парадата за правата на ЛГБТ заедницатан, која треба да се одржи кон крајот на месецов.
„Напаѓачите се уапсени во два града во Србија и моментално се наоѓаат во рацете на полицијата“ – соопшти  Министерството за внатрешни работи.Вчера се уапсени три лица, осомничени за напад на 26 – годишниот германски државјанин Д.Х. кој дошол во Белград, за да учествува на геј &ndas

loading...
Loading...