При брзина од 482 км/ч, загина најбрзиот човек на две тркала

Американецот Бил Ворнер загина откако падна од мотор додека се обидувал да постигне брзина од 482 километри на час.
Мотоциклист од Флорида кој го нарекуваат “најбрзиот човек на две тркала”, го загуби животот додека се обидувал да постави нов рекорд на патеката во Limestoneu (Мејн).Тој ја загубил контролата и паднал од својот модификуван Сузуки, а потоа бил пренесен во болница. Починал по еден час и 15 минути.
Последната измерена брзина била 458 километри на час. Ворнер пред да падне се борел да постави нов рекорд, но овој пат тој не преживеал
Случајот е под истрага од страна на полицијата.Американецот Бил Ворнер загина откако падна од мотор додека се обидувал да постигне брзина од 482 километри на час.

Пронајдете не на следниве мрежи: