Пријателите се збогуваат од легендарниот Љубиша

Легендата на југословенската филмска сцена Љубиша Самарџиќ почина на 81-годишна возраст. На друштвените мрежи со емотивни пораки се збогуваат неговите пријатели и колеги.-Смоки! Почивај мирно, до твојот единец, добра душо. Те чекаат во небеското кино подобри од овие кои ги оставаш. И филмови и луѓе. – напиша на својот Твитер сценаристот Синиша Ковачевиќ.
Од својот колега се збогува и Милена Васиќ.
-Благодарам за секоја лекција, за секоја можност, за сите радости, патувања, за дружењето, смеата… благодарам за она што остана и што ќе го паметиме и ќе се сеќаваме…Ми беше чест…Добра ноќ, Љубиша. – порача актерката.
-Смоки! Почивај мирно, до твојот единец, добра душо. Те чекаат во небеското кино подобри од овие кои ги оставаш. И филмови и луѓе. – напиша на свој

Пронајдете не на следниве мрежи: