Природен СОК кој е хит на интернет! Речете ЗБОГУМ на салото на стомакот!

Кога Питер Карвел, на Јутјуб објавил рецепт за подготовка за фантастичен напиток за слабеење, сите полудеа за него.Станува збор за рецепт кој го добил од славни британски хомеопати, па не е ни чудо што за кратко време, го прегледале два милиуони луѓе. Имено, иако не сте некој љубител на зеленчук, морате да знаете дека природните сокови се одличен начин во телото да внесете хранливи материи. Ако ги искомбинирате вистинските намирници, ќе добиете моќен напиток, кој ги топи масните наслаги на стомакот и го чисти организмот од отрови.
Состојки:
1 големо цвекло
2-3 свежи моркови
4-5 стапчиња целер
1 шака свеж спанаќ
1 јаболко
1 свежа краставица
2 ротквици
1 корен од свеж ѓумбир
1 лимон
Подготовка:
Исчистениот зеленчук и јаболкото исцедете ги во соковник и напијте се! Сокот е најдобро да се конзумира наутро. Ова може да замени дури и појадок.Станува збор за рецепт кој го добил од славни британски хомеопати, па не е ни чудо што за кратко време, го прегледале два милиуони луѓе. Имено, иак

Пронајдете не на следниве мрежи: