Притвор за таксистот кој му помогна на убиецот на Лука

Основниот Суд во Белград му одреди притвор од 30 дена на таксистот кој го возел убиецот на 21-годишниот Лука, Марко Миличев.Другите пријатели на Марко се уште не се сослушани. Таксистот се сомничи за помагање во кривично дело, па му е одреден притвор поради опасноста дека може да влијае и на другите сведоци на кобниот настан. 
Убиецот на Лука, 33-годишниот Марко Миличев откако го усмртил младото момче, го оставил автомобилот и се качил во такси, а за таксистот да не проговори, му се заканил по неговиот живот.
– Ако некогаш на некого му споменеш дека си не видел, а не па дека си не возел…ти си мртов човек! Вака убиецот на Лука му се заканил на таксистот кој случајно се нашол на местото на настанот. Човекот кој има сопруга и дечиња, молчел исплашен и за својот и за животот на своето семејство, дознава Ало.Другите пријатели на Марко се уште не се сослушани. Таксистот се сомничи за помагање во кривично дело, па му е одреден притвор поради опасноста дек

Пронајдете не на следниве мрежи: