Пробајте го овој напиток доколку сакате да се откажете од цигарите!

Loading...

Пробајте го овој напиток доколку сакате  да се откажете од цигарите!Многу луѓе сакаат да се откажат од пушењето, но се плашат дека кога тогаш ќе потклекнат, ќе се здебелат или нешто слично. Доколку не сакате да запаѓате во никотинска криза и сакате да престанете со пушење без користење на некакви лекови, моѓете да пробате на овој начин.
Состојки:
20 милилитри изладен чај од камилица
1 шолја свеж сок од лимон
1 шолја свеж сок од грејп
30 милилитри кокосово масло
30 масло од јојоба
30 милилитри маслиново масло
5 грама исушено оригано   
Подготовка:
Измешајте ги сите состојки заедно се дури не добиете хомогена смеса која ќе ја сипете во стаклено шише или тегла која ќе може добро да се затвори.
Употреба:
Секогаш кога ќе почувствувате потреба за цигара, намачкајте од овој сок под вачиот нос или пак ставете неколку капки на памучен туфер, кој притоа ќе го мирисате.
Напомена:
Успешноста на оваа метода е индивдуална и зависи од личност до личност. Доколку не сте сигурно дека овој начин ќе ви помогне да се откажете од цигарите, тогаш можете да му се обратите на вашиот лекар.Многу луѓе сакаат да се откажат од пушењето, но се плашат дека кога тогаш ќе потклекнат, ќе се здебелат или нешто слично. Доколку не сакате да запа

loading...