Пронајде телото на 45-годишниот Французин по терористичкиот напад во Лондон

Лондонската полиција во Темза го пронашла телото на 45-годишниот Французин Хавиер Томас, кој се водеше за исчезнат по терористичкиот напад во Лондон, јавува Би-Би-Си.
 Скотланд Јард соопшти дека формална идентификација се уште не се спровела, но оти голема е веројатноста да се работи за Томас.
Томас последен пат бил виден како пешачи заедно со својата девојка по лондонскиот мост заедно со неговата девојка Кристин Делкрос, која е во тешка здравствена состојба.
 Скотланд Јард соопшти дека формална идентификација се уште не се спровела, но оти голема е веројатноста да се работи за Томас.
Томас послед

Пронајдете не на следниве мрежи: