Пронајден мртов крушевчанецот пријавен за исчезнат

Loading...

Починат маж вчера бил пронајден од полицајци во 11:30 часот во атарот на селото Арилево, Крушевско.Полицијата информира дека се работи за 84-годишниот Р.С. од Крушево, кој бил пријавен за исчезнат на 2-ри септември.
Увид на лице место извршиле јавен обвинител и екипа од полициска станица Крушево, а по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција.Полицијата информира дека се работи за 84-годишниот Р.С. од Крушево, кој бил пријавен за исчезнат на 2-ри септември.
Увид на лице место изв

loading...
Loading...