ПРОВЕРЕТЕ: Дали сте ЕДЕН од трите типа на мажи по кои жените ЛУДУВААТ

ПРОВЕРЕТЕ: Дали сте ЕДЕН од трите типа на мажи по кои жените ЛУДУВААТ

1. Силен и мажествен

Алфа мажите имаат големо количество на тестостерон, па секогаш шармираат со внимание. Мажественоста е она што ги пали жените и претставниците на овој тип мажи секогаш ќе бидат интересни за понежниот пол, без разлика на сè. Тие се како од филмска сцена – исончан градинар со цврсто, мускулесто и испотено тело кој ја презентира својата сила е нешто што ќе ја привлече секоја жена. Тука секако не станува збор за длабоки емоции туку за силна страст.

2. Има стил

Елеганција и пристојност, внимателно одбрана облека и друштво, отмен пристап – ова би ѝ се допаднало на секоја жена. Иако наведените особини се карактеристики на богатите мажи, сепак не треба да имате многу нули на сметката туку доволно е да знаете што жените навистина сакаат. Ова може да се нарече и животинска атракција бидејќи експертите ја споредуваат со животните. Мажјакот на својата партнерка ѝ обезбедува топол дом, а жените сакаат сигурност и топлина.

3. Тој го има „она нешто“

На сите оние кои ги проучуваат машко-женските односи им се „крева косата на главата“ кога ќе им се спомне „она нешто“. Меѓутоа, факт е дека за некои мажи кои не даваат никаков впечаток дека би можеле да бидат отров за жените, поубавиот пол предизвикан од нешто заклучил дека тој го има „она нешто“ и поради тоа тој станува посакуван. Тоа може да биде секси поглед, убав глас, привлечна насмевка, манири и талент, но најчесто произлегува од целосниот впечаток.1. Силен и мажествен

ПРОВЕРЕТЕ: Дали сте ЕДЕН од трите типа на мажи по кои жените ЛУДУВААТ
Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.