Пукање во Австрија: Маж уби 2 лица и рани 11, по што самиот си пресуди!

Дваесет и седум годишен маж уби две лица и рани 11 на концерт во Австрија, по што се самоуби, јави ДПА.Полицијата соопшти дека инцидентот се случил синоќа во градот Ненцинг, во провинцијата Форарлберг.
Мажот имал расправија со неговата пријателка, по што извадил оружје од неговиот автомобил и отворил оган кон присутните на концертот, чија бројка изнесувала околу 150 лица.
Концертот се одржувал на отворено во органзиација на моторџиски клуб.
Пријателката на напаѓачот е меѓу ранетите.
Според полицијата мажот стрелал со пушка.Полицијата соопшти дека инцидентот се случил синоќа во градот Ненцинг, во провинцијата Форарлберг.
Мажот имал расправија со неговата пријат

Пронајдете не на следниве мрежи: