Пукање во Кондово

Неколку истрели биле испукани пред угостителски објект во скопското село Кондово. Инцидентот се случил вчера околу 18.30 часот.Додека Б.К. управувал со „фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, во кој биле и М.К. и Н.М., биле пресретнати од пет лица со кои порано имале нерасчистени односи.
Едниот од нив извадил пиштол и почнал да пука кон нивното возило, по што сите избегале во различни правци.
Повредени нема, а на местото на настанот биле пронајдени три испукани чаури и еден проектил кој завршил во возилото. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.Додека Б.К. управувал со „фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, во кој биле и М.К. и Н.М., биле пресретнати од пет лица

Пронајдете не на следниве мрежи: