Пукање во скопски ресторан

Loading...

Анонимен граѓанин ноќеска во два часот и 19 минути во полиција пријавил дека во угостителскиот објект „Муц“ имало нарушување на јавниот ред и мир, при што некои лица испукале неколку куршуми од пиштол.На местото на настанот, како што информираат од полицијата, биле затекнати повеќе лица (вработени и гости), а пронајдени се еден неиспукан куршум, една чаура и забележана е една дупка во плафонот.
Извршен е увид на местото на настанот и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.На местото на настанот, како што информираат од полицијата, биле затекнати повеќе лица (вработени и гости), а пронајдени се еден неиспукан куршум,

loading...
Loading...