Пуштени во продажба влезниците за натпреварот со Литванија

Од денес се пуштени во продажба влезниците за пријателскиот натпревар што нашата кошаркарска селекција ќе го одигра со селекцијата на Литванија.Нашата кошаркарска репрезентација ги продолжува подготовките за претстојното Европско Првенство, совладана беше Хрватска, па така сите љубители на македонската кошарка на дело би омжеле да ја видат нашата селекција и тоа со какви сили располагаме пред претстојното Европско Првенство во Словенија.
Влезниците се веќе пуштени во продажба по цена од 150 денари (за горните трибини) и 250 денари (партер), истите би можеле да се набават на сите продажни места низ Македонија на МК-Тикетс и ОНЕ.
Натпреварот ќе се одигра во СРЦ „Борис Трајковски“ на 17. август со почеток од 20,00 часот.Нашата кошаркарска репрезентација ги продолжува подготовките за претстојното Европско Првенство, совладана беше Хрватс

Пронајдете не на следниве мрежи: