Работнички сепак останува во Првата лига

Арбитражната комисија на КФМ соопшти дека КК Работнички повторно се враќа во Првата лига.Претходно изречената казна од страна на Комесарот за натпревари, и исфрлувањето на најтрофејниот македонски клуб во најнизок ранг на натпреварување по прекинатиот дерби дуел со МЗТ Скопје Аеродром во „Градски Парк“, е поништена со оваа одлука.Претходно изречената казна од страна на Комесарот за натпревари, и исфрлувањето на најтрофејниот македонски клуб во најнизок ранг на натпреварување

Пронајдете не на следниве мрежи: