Раде Стојановиќ во Металург?

„Екипа.мк“ пренесува дека екипата од Автокоманда би можела да го ангажира Раде Стојановиќ и повторно да го „активира“ во домашното првенство.
Порталот пренесува дека Стојановиќ би можел да биде едно од следните засилувања на Металург за новата натпреварувачка сезона и со тоа овој тим да се засилува пред почетокот на новата сезона која претстои.
Екипата од автокоманда веќе го ангажираше русинот Атман и најави дека ќе се обидат да со ова ги остварат своите посакувани цели.
Извор/Фото: ekipa.mk„Екипа.мк“ пренесува дека екипата од Автокоманда би можела да го ангажира Раде Стојановиќ и повторно да го

Пронајдете не на следниве мрежи: