Ракометарите на Катар ќе бидат ОПАСНИ во четвртфиналето. Погледнете какви награди им се ветени за победа!

Ракометарите на Катар успешно ја совладаа Австрија со 29:27 и обезбедија пласман во четвртфиналето.Иако ова е голем успех за репрезентацијата на Катар, сепак апетитите на богатите шеици пораснаа. Имено, според неофицијални информации секој ракометар на Катар за пласман во полуфиналето ќе добие автомобил „Масерати“, стан во најелитниот кварт „Перл“ и еден милион долари.
Ова е уште еден доказ дека парите не се проблем за богатите шеици, кои за организација на Мундијалот досега потрошиле 200 милиони евра.
Селекцијата на Катар во четвртфиналето ќе игра со подобриот од денешниот дуел помеѓу Германија и Египет.Иако ова е голем успех за репрезентацијата на Катар, сепак апетитите на богатите шеици пораснаа. Имено, според неофицијални информации секој ракоме

Пронајдете не на следниве мрежи: