Ракометарката Радичевиќ на ЖРК Вардар во тимот на сезоната на Лигата на шампионите

Ракометарката на ЖРК Вардар Јованка Радичевиќ се најде во тимот на сезоната на Лигата на шампионите.Таа единствено успеа да избори место, иако од ЖРК Вардар беа номинирани уште шест ракометарки. „Ол стар“ тимот беше избран преку интерент, а беа избројани 28.130 гласови или околу 6.000 повеќе од лани.
Тимот на сезоната го сочинуваат:
голман – Кари Гримзбо (Ѓер)
лево крило – Анико Ковачич (Ѓер)
лев бек – Кристина Неагу (Будуќност)
среден бек – Нуке Грот (Ѓер)
десен бел – Нора Морк (Ларвик)
десно крило – Јованка Радичевиќ (Вардар)
пивот – Хајди Локе (Ѓер)
Лани во тимот на сеоната од ЖРК Вардар беше избрана Сираба Дембеле.
Покрај изборот за најдобрата „седморка“ прогласени се и најдобрата во одбраната – Едуарда Аморим, најдобар тренер – Амброс Мартин и најдобара млада ракометарка – Луца Секерцеш сите од редовите на унгарски Ѓер.Таа единствено успеа да избори место, иако од ЖРК Вардар беа номинирани уште шест ракометарки. „Ол стар“ тимот беше избран преку интере

Пронајдете не на следниве мрежи: