Раониќ влезе во ТОП 10, Надал трети, Енди Мареј втор, Ѓоковиќ не го дава првото место

Милош Раониќ по големиот успех на „Роџерс купот“ каде беше дел од финалето, влезе во ТОП 10 на АТП листата.Шпанецот Рафаел Надал, освојувач на „Роџерс Купот“ во Монтреал, сега се најде на третото место на АТП листата, пред Давид Ферер.
Освојувачот од Вимблдон, британецот Енди Мареј, сеуште го чува второто место, но со никаква шанса за напад на првото, каде сигурен е српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ.
За одбележување е секако влезот на Милош Раониќ во ТОП 10, откако канаѓанецот направи голем чекор напред влегувајќи во финалето од „Роџерс Купот“ во Монтреал каде загуби од Рафаел Надал.Шпанецот Рафаел Надал, освојувач на „Роџерс Купот“ во Монтреал, сега се најде на третото место на АТП лист

Пронајдете не на следниве мрежи: