Ристовски: Од овој натпревар никој не заслужи преодна оцена, сите бевме слаби

Борко Ристовски со само 4 одбрани беше една од најслабите точки на денешниот клучен меч против Словенија, кој Македонија го загуби со 30:28.Во изјавата по завршувањето на мечот, Ристовски е реален за својот учинок и вели дека ова било еден од неговите најлоши настапи.  Според нашиот голман, Словенија била подобра од стартот, па до крајот.
-Беа подобри во секој дел, и најважно имаа подобар голман. Самиот сум свесен дека ова беше еден од моите најлоши натпревари за репрезентацијата. Од овој натпревар никој не заслужи преодна оцена, сите бевме слаби, вели Ристовски.
Борко додава дека сега ќе мора да се направи анализа од Мундијалот во Катар, па од сето тоа да се извлече поука.Во изјавата по завршувањето на мечот, Ристовски е реален за својот учинок и вели дека ова било еден од неговите најлоши настапи.  Според нашио

Пронајдете не на следниве мрежи: