Русите им „ПУКНАА“ сеир: Украинските војници сакале да се направат важни, па го превртеле тенкот!

Урнебесниот настан привлече големо внимание, па веднаш се појавија и пародии од инцидентот кога се преврте украински тенк.Група укриански војници доживеале мала сообраќајна несреќа кога нивниот тенк се преврте и излета од патот.
Оклопното возило се движеше со голема брзина, па Украинците не успеале да го контролираат. И понатаму се шпекулира за причините за несреќата.
Војниците почнале да пцујат, испитувајќи дали сите го преживеале превртувањето и дали се чувствуваат добро.

Сите се извлекле без повреди, но продолжиле внимателно да возат.
Меѓутоа, овој инцидент го привлече вниманието на јавноста, посебно на Русите и стана тема на многу пародии.
Група укриански војници доживеале мала сообраќајна несреќа кога нивниот тенк се преврте и излета од патот.
Оклопното возило се движеше со г

Пронајдете не на следниве мрежи: