Сакате УБАВА и ГУСТА коса? Со оваа маска ќе го добиете тоа!

Loading...

Со текот на времето, квалитетот на косата опаѓа, па во такви ситуации, секогаш е подобро да се свртите на природни препарати.Косата е еден од најубавите делови на женското тело. Како поминува времето, треба што повеќе да се грижиме за неа.
Затоа, треба да се свртите на природни и проверени препарати. Еден од нив е оваа маска, а за нејзина подготовка потребни се само 3 состојки: 2 лажици рицинусово масло, жолчки и лажица мед.
Постапка: Измешајте ги состојките, па со добиената маска прво масирајте го коренот на косата, а потоа нанесете на остатокот од косата. Замотајте ја главата во кеса и оставете д отстои 2 до 4 часа. Измијте се со шампон.
Постапката повторете ја еднаш до два пати неделно, два месеци. Косата е еден од најубавите делови на женското тело. Како поминува времето, треба што повеќе да се грижиме за неа.
Затоа, треба да се сврти

loading...