Само 2 лажици дневно од овој сируп и салото од стомакот ќе исчезне

Loading...

Намирница која е исклучително хранлива, има способност да го забрзува метаболизмот, а со тоа и да ги топи масните наслаги.Ренот е исклучителна намирница која има исклучителни антибактериски својства, не содржи холестерол, ниту незаситени масни киселини.
Tој содржи изобилство витамини Б1, Б2, Б6, железо, витамин Ц, калиум, фосфор и магнезиум, оваа мешавина на никаков начин не може да го загрози вашето здравје, може само да го подобри и многу да направи за вашата линија.
Потребно е:
125 гр свеж рен
2 см корен од ѓумбир
3 лажици мед
4 лимони
2 лажички цимет
Начин на подготовка:
Во блендер иситнете го ренот и ѓумбирот па додадете го исцедениот сок од лимон. Продолжете да матите наредни 3 минути, па после тоа додадете мед и цимет. Продолжете да матите додека смесата не стане хомогена. Сирупот чувајте го во пластична тегла.
Начин на користење:
Два пати дневно, пред оброк, земајте по една лажица од сирупот. После 3 недели користење направете недела дена пауза.Ренот е исклучителна намирница која има исклучителни антибактериски својства, не содржи холестерол, ниту незаситени масни киселини.
Tој сод

loading...