Шарени топчиња од компир

Направете си симпатични топчиња од компир кои ќе ја красат вашата трпеза.Уживајте во декорирањето а пред се оставете ги гостите без здив!
1.Сварете го компирот и изгмечете го како пире. Кoга малку ќе се олади додајте мајонез и сето тоа добро измешајте го и соединете го. Масата оставете ја потполно да се излади.
2. Изрендајте кашкавал и соединете го со компирот. Додајте сол, бибер и ленено семе. Пробајте ако е потребно , досолете.
3.Сега можете со дланките да формирате топчиња. Потоа  поминете ги низ истрошени кикирики, дел во исецкан магдонос, дел во изрендана шаргарепа, дел во сусам и дел во крупно рендан кашкавал.
Послужете ги на лист од зелена салата! Визуелниот ефект е загарантиран!Уживајте во декорирањето а пред се оставете ги гостите без здив!
1.Сварете го компирот и изгмечете го како пире. Кoга малку ќе се олади дод

Пронајдете не на следниве мрежи: