Шарените изроди не признаваат дека се секта

Се чини дека шарените се изгубија во криза на идентитетот, но се уште се соединети и водени од една единствена движечка сила.Кратко и јасно, сите нивни главни карактеристики на едно место може да се забележат на маршовите на левицата за поддршка на срамот на Македонија, и со сите сили против она што е логично и нормално, водени од Владимир Милчин и СОРОС.
Но, народот се погласно прашува: Дали се свесни за тоа што и го прават на Македонија или парите им го поматиле разумот?
„И така си станав сабајле братче, си се прекрстив на Дедо Боже за новиот ден и испив Нес кафица 3 во 1.
И така лепршаво си седнам пред комп и ми излезе од нигде-никаде најсрамниот протест што било кога бил одржан во Македонија. Марш на фрустрирани комуњари, на не-ликови со знамиња со орли, со полумесечини, марш на педери, на татари, на југоносталгичари итн… Сите собрани против Македонија!
Него друго ми е муабетот.
Оди видеово и опа бато.. искача на бина Сатаната лично.
Со црна маица на која има текст од лезбејска песна на Пети Смит која иначе е Јеховин сведок или народно кажано по македонски „Секташ“ односно „Луѓе кои доброволно се откажуваат од Господ, од спасението на својата душа и од вечен живот“.
Текстот на маицата на Сатанава значи: „Исус умре за нечии гревови…но не за моите“.
Моето прашање за импотентново исфрустрирано говедо ми е едноставно.
Зошто се налутивте кога Грујо ви рече дека сте секта?
И, од еден до милион колку си вампир?
П.С. Не им простувај Господи, знаат што прават!“

Кратко и јасно, сите нивни главни карактеристики на едно место може да се забележат на маршовите

Пронајдете не на следниве мрежи: