Се огласи поранешниот-сегашниот сопруг на Дуња Илиќ: Мојата сопруга и јас сме среќни и задоволни

Loading...

Toa се глупости, Дуња и јас сме заедно. Не разбудивте, еве мојата сопруга лежи покрај мене, среќни сме и задволни.Младата пејачка Дуња Илиќ ја инендаи јавноста кога откри дека по дванаесет дена брак одлучилa да се разведе од Саша Грујиќ, кој од друга страна тврди дека во нивниот брак се е во ред.
„Тоа се глупости, Дуња и јас сме заедно. Не разбудивте, еве мојата сопруга лежи покрај мене, среќни сме и задволни. Статусите на Фејсбук не значат ништо, Дуња се нашали, а отогаш сме заедно немавме никаква криза“, рекол Саша.
Од друга страна Дуња ниту во еден момент не рекла дека се работи за шега, туку цело време зборува за тоа како ќе успее да го преболи Саша.
„И тогаш се будиш едно утро, добиваш желба да ја средиш косата, да се нашминкаш и да ги облечеш најубавите алишта… Да излезеш во град и да одиш со своите пријателки на кафе… Едноставно да продолжиш да живееш и да одбереш да бидеш среќен….“, напишала Дуња на Фејсбук.

Да потсетиме, Дуња и Саша се запознале на нејзиниот настап во Врање и се случила љубов на прв поглед. Се венчаа по месец дена забавување, но очигледно нивната врска нема иднина. Дуња пред венчавката имаше низа неверојатни потези. Откако во Србија имаше проблеми со законот, алкохолот, дрогта… одлучи да се пресели во Сараево. Откако се пресели, ја промени верата. Потоа одеднаш се омажи, а исто така одеднаш и одлучила да се разведе.Младата пејачка Дуња Илиќ ја инендаи јавноста кога откри дека по дванаесет дена брак одлучилa да се разведе од Саша Грујиќ, кој од друга страна твр

loading...
Loading...