Се породи Ана Ивановиќ: Синот ќе има српско име!

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг Бастијан Швајнстајгер станаа родители. Ана синоќа го донесе на свет нивниот син. Таа се породи во Чикаго, а на социјалните мрежи се упативаат честитики од сите страни на светот.Според српските медиуми синот ќе има српско име и во оптек се имињата Марко или Стефан.Според српските медиуми синот ќе има српско име и во оптек се имињата Марко или Стефан.

Пронајдете не на следниве мрежи: