Се преврте автомобил со осум девојки. Две од нив ги загубија животите!

Две лица загинаа, четири се потешко, а уште две полесно повредени во сообраќајна несреќа што се случи после полноќ на автопатот Пула-Фажан, соопшти хрватската полиција.Според неофицијални информации на хрватските медиуми, во несреќата учествувало само едно возило. Повредените лица се пренесени во Општата болница во Пула.
„Гласот на Истра“ дознава дека до несреќата дошло кога автомобил со марка „Цитроен“, во кој се наоѓале осум девојки, од засега непознати причини се лизнал од патот и преминал во спротивната лента и со левата задна страна удрил во стеблото.
Поради јачината на ударот, една девојка била исфрлена од возилото и починала на лице место, додека другата почината девојка била пронајдена покрај автомобилот.
Полицијата го истражува случајот.Според неофицијални информации на хрватските медиуми, во несреќата учествувало само едно возило. Повредените лица се пренесени во Општата болница в

Пронајдете не на следниве мрежи: