Се преврте трактор во велешко Раштани, едно лице го изгуби животот

Loading...

Во Полициската станица во Велес вчера во 08,30 часот од страна на ИМП пријавено е дека кај селската чешма во велешкото село Раштани дошло до несреќен случај во кој се превртел трактор „ИМТ 539“ со велешки регистарски ознаки.МВР денеска соопшти дека при несреќата на местото на настанот од здобиените повреди починала А.Ѓ.(1952) од Велес, а нејзиниот сопруг С.Ѓ.(1952) се здобил со телесни повреди.
Увид на местото на настанот извршиле екипа од СВР-Велес и Јавното обвинителство по чија наредба телото на починатата ќе биде дадено на обдукција.МВР денеска соопшти дека при несреќата на местото на настанот од здобиените повреди починала А.Ѓ.(1952) од Велес, а нејзиниот сопруг С.Ѓ.(1952) се

loading...