Се судрија два камиони и комбе- двајца мртви!

Во тешка сообраќајна несреќа на автопатот 12 близу Сторков, Германија, ноќеска загинале две лица, јавува Т Онлајн.Како што јавува полицијата, два камиона и комби, од засега неутврдени причини, се судриле на раскрсницата помеѓу Сторков и Фирстенвалде – Запад. Двајца патници на комбето загинале во моментот на несреќата, а третиот патник е тешко повреден. Возачот на еден од камионите е во тешка состојба. Повредените се префрлени во болницата во Бад Саров. Идентитетот на настраданите сеуште не е утврден. 
Автопатот 12 бил затворен 12 часа во правец Франкфурт – Одер. Отстранувањето на смачканите возила било отежнато бидејќи еден од камионите превезувал корозивна течност која истекла.
По увидот на полицијата ќе се знаат причините за несреќата.Како што јавува полицијата, два камиона и комби, од засега неутврдени причини, се судриле на раскрсницата помеѓу Сторков и Фирстенвалде – Запад. Дв

Пронајдете не на следниве мрежи: